18 June 2024 Tuesday
Twitter

GÜNDE 3 FİNCAN TÜKETİN!

Ekinezyanın Faydaları,  Ekinezya Bitkisi Çayı Yapılarak Günde 3 Fincan İçilebilir. Koni Çiçeği Ekinezya Çayı Şu Şekilde Hazırlanır: 1 Litre Sıcak Suyun  İçerisine 3-4 Tatlı Kaşığı Kuru Ekinezya Bitkisini Ekleyip 2-3 Dakika Demleyip Süzerek İçebilirsiniz.

Ekinezya bitkisi çayı yapılarak günde 3 fincan içilebilir. Koni Çiçeği Ekinezya Çayı şu şekilde hazırlanır: 1 litre sıcak suyun içerisine 3-4 tatlı kaşığı kuru Ekinezya bitkisini ekleyip 2-3 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz. Uzmanlar hiçbir bitkinin alışkanlık haline getirilmemesini öneriyor. Bu nedenle 15 gün tükettikten sonra mutlaka 1 ay ara verin. Günde en fazla 3 fincan için fazlası da zararlı olacaktır.
 
Son yıllarda Grip ve nezle için en faydalı bitkilerden biri olarak adını duyduğumuz Ekinezya bitkisi diğer ismi ile Koni Çiçeği, kuru toprak ve ovalar ile seyrek ormanlık arazilerde  doğal olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. 1950’den beri yapılan araştırmalara göre, bitkide bakteri, mikrop ve virüslere karşı oldukça etkili olan maddeler bulundu. 
 
Bu maddelerin başlıcaları; echinacoside, poli-sakkaritler (polysaccharides), poli-asetilenler (polyacetylenes), gliko-proteinler (glycoproteins), kafeik asit türevleri (Cichoric  Acid), tri-glikosid (triglycoside), betain, seskiterenler (sesguiterpenes), karyofilen (caryophylene) dir. Bitki bu maddelere ek olarak bakır ve demir mineralleri ile tanenler,  protein, yağ asitleri ve A, C, E vitaminleri de içermektedir.
 
 Koni Çiçeğinin Faydaları
 
* Koni Çiçeği soğuk algınlığı ve Grip in önlenmesinde de büyük bir yardımcıdır.
 
* Bitki, üst solunum yolları enfeksiyonları ve sinüzit için çok faydalı olacaktır.
 
* Koni Çiçeği, hemen hemen tüm bulaşıcı hastalıklar için de fayda sağlayabilir.
 
* Romatizmal Artrit ve allerji gibi Bağışıklık Sistemi düzensizliklerinde fayda sağlar.
 
* Koni Çiçeği, interferon üretimine de yardımcı olmaktadır.
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.