18 June 2024 Tuesday
Twitter

ÇİFTÇİYİZ BİLİNÇLİYİZ

Çiftçiler üretim yaparken çok fazla nitelikli bilgiyi ihtiyaç duyarlar. Çiftlikler, şehirlerden coğrafi olarak uzaktır, çiftçiler bilgiye hızla ihtiyaç duyarlar ve nitelikli bilgiye ulaşmak zordur.

Çiftçiyiz Bilinçliyiz Platformu, nitelikli bilgiye ulaşmak isteyen çiftçi, öğrenci ve meraklıların bulundukları yerden ve sahip oldukları teknolojinin imkanlarını kullanarak soru sordukları ve kendilerine özelleştirilmiş cevapları yine teknoloji yardımı ile aldıkları bir platformdur.

Bilgi almak isteyenler, sorularını Web sayfası üzerinden yazabilecekleri gibi SMS, Whatsapp ve Facebook Messenger veya telefonla çağrı merkezimizi arayarak operatöre kayıt ettirebilirler. Operatörlerimiz soruları konu uzmanlarına ulaştırır ve konu uzmanlarının hazırladığı özelleştirilmiş cevapların doğrudan soruyu soranlara ulaştırılması sağlanır.

Bu projede çoğrafi uzaklıklar teknolojinin imkanları entegre bir şekilde kullanılarak yok edilmekte ve nitelikli ve özelleştirilmiş bilgiye kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Proje pilot olarak test edilmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiştir. Markalar, hedef kitlelerine bu altyapı ile marka sadakati sağlayabilecekleri  bir ürünle hizmet götürmeleri hedeflenmiştir.

Proje hakkında detaylı bilgi almak isteyenler coskun.yildirim@tabider.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar

           TABİDER                                                                                  TABİT                                                                    TARIM AKADEMİSİ